Nebati'den Kılıçdaroğlu'na: Epistemolojinizden kopuş yaşamanız gerekiyor

“Sizler, vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuklatıyorsunuz”

Fotoğraf: AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

CHP'nin vizyon programı sonrası Twitter hesabından paylaşımda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin gündem olan “epistemoloji” ifadelerini tiye almıştı. Kılıçdaroğlu, “Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. ‘Epistemolojik kopuşlar’ onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur. Türkiye’nin hak ettiği standartlar da budur” demişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Nebati, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda CHP liderine yanıt verdi. Hazine ve Maliye Bakanı’nın mesajları şöyle:

Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız.

İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor.

Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir.

Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır.

Sizler, vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuklatırken, Türkiye Yüzyılı’na doğru, inançla ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor:

12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor.

İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı.

 Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor.

İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU