Hintli gelin, 350 liralık iddia için kendisini öpen damadı nikah masasında terk etti

"Şoke oldum ve hakarete uğradığımı hissettim"

Temsili: Hintli bir gelin, 23 Ekim 2022'de Ahmedabad'daki bir toplu düğünde (AFP)

Hindistan'da bir kadın, arkadaşlarıyla girdiği iddiayı kazanmak için düğün davetlilerinin önünde kendisini öptüğünü iddia ettiği yeni kocasını terk ederek polise şikayette bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

26 Kasım'da Hindistan'ın en kalabalık eyaleti Uttar Pradeş'te yapılan düğünde çift, ritüeller doğrultusunda birbirine çelenk taktı ve sahnede otururken damat 300 davetlinin önünde aniden gelini öptü.

India Today'in haberine göre olayın ardından gelin sahneyi terk ederek odasına gitti.

Ailesi kadını yatıştırmaya çalışırken 23 yaşındaki gelin sahneye geri dönmeyi reddederek bunun yerine damattan şikayetçi olmak için karakola gitti.

Damadın arkadaşlarıyla girdiği bir iddiayı kazanmak için kendisini öptüğünü iddia eden gelin, artık "adamın karakterinden şüphe duyduğunu" belirtti.

The Times of India'nın aktardığına göre kadın, "Biz sahnedeyken bana uygunsuzca dokunuyordu ama ben bunu görmezden geldim" dedi. Gelin, yayın kuruluşuna, "Sonra beklenmedik bir şey yaptı. Şoke oldum ve hakarete uğradığımı hissettim" dedi.

Özsaygımı umursamadı ve çok sayıda misafirin önünde uygunsuzca davrandı. Gelecekte nasıl davranacaktı?

India Today'in bildirdiği üzere damat, 1500 Rupi'lik (yaklaşık 350 TL) bir bahis için gelini öptüğü iddialarını reddetti.

Kadının annesine göre, "Damat, arkadaşları tarafından kışkırtıldı".

Anne, "Kızımı ikna etmeye çalıştık ama onunla evlenmeyi reddetti. Birkaç gün bekleyerek karar vermesi için ona biraz zaman tanımaya karar verdik" dedi.

Polise göre, "Olay meydana geldiğinde ritüeller tamamlandığından çift teknik olarak evli".

Bu, bir gelinin damadı nikah masasında terk ettiği ilk olay değil. Hindistan'da birçok kadın, damadın ailesinden gelen çeyiz taleplerinin ardından çekip giderek emsal teşkil etti. Eyaletteki Şah Cihanpur kentinde damadın "yılan dansı" yapmaya başlamasının ardından bir düğün iptal edilmişti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/asia

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU