Friends'in Chandler'ı, ilişkilerinin ilk günlerinde Julia Roberts'a "yüzlerce" faks mesajı göndermiş

Friends yıldızı, aktrisi "güzel ve muhteşem" olarak tanımlıyor

1997'de Matthew Perry ve Julia Roberts (Friends)

Matthew Perry ve Julia Roberts, 1995'te çıkmaya başlamadan önce üç ay boyunca faks mesajlarıyla birbirlerine kur yapmış.

Çift Roberts'ın, Friends'in ikinci sezonunda konuk oyuncu olarak rol almasından önce arkadaş olmuş ve Nisan 1996'da ayrılana dek 6 ay çıkmıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Perry, yakında çıkacak olan Friends, Lovers and the Big Terrible Thing (Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey) adlı anı kitabında, "güzel ve muhteşem" Roberts'tan kendi bağımlılık sorunları ve onun için "yeterli" hissetmemesi nedeniyle ayrıldığını açıklıyor.

Kitabın The Times tarafından yayımlanan bölümünde Perry, çift henüz yüz yüze tanışmadan önce nasıl da ilişkilerinin ilk günlerinin 1995'te faksla başladığını anımsıyor.

Perry'nin, Friends'i; Roberts'ın da Herkes Seni Seviyorum Der'i (Everybody Says I Love You) çektiği dönemde, yoğun programlarına rağmen Perry ve Roberts birbirlerine her gün "yüzlerce" faks göndermiş.

Matthew Perry, "Ama günde üç dört kez faks makinemin yanına oturur ve Roberts'ın bir sonraki mektubunu yavaşça ortaya çıkaran kağıdı izlerdim" diyor.

O kadar heyecanlıydım ki bazı geceler kendimi bir partide çekici bir kadınla flörtleşirken bulurdum ama eve koşup yeni faks gelmiş mi, diye bakmak için sohbeti kısa keserdim. 10 seferin 9'unda gelmiş olurdu.

Perry, Roberts'ın mesajlarını "çok zekice" diye tanımlıyor. Bu mesajlar ona "Roberts dünyayı gülümsetmek için bu gezegene gelmiş" gibi hissettiriyormuş.

Oyuncu, "Cümleleri bir araya getirme şekli, dünyayı görme şekli, kendine özgü düşüncelerini ifade edişi, hepsi çok büyüleyiciydi" diye ekliyor.

Nihayetinde fakslaşmaları romantikleşmiş ve Roberts, Perry'ye telefon numarasını vermiş. Perry, ilk telefon konuşmalarının 5 saatten fazla sürdüğünü söylüyor.

Matthew Perry, "Bundan sonra durdurulamadık: burada 5 saatlik konuşmalar, orada 4 saatlik konuşmalar. Düşüyorduk; neyin içine düştüğümüzden emin değildim ama düşüyorduk" diye yazıyor.

Perry ve Roberts kısa bir süre sonra buluşmuş, 1995 yılbaşı arifesindeyse çift olmuşlardı.

Nisan 1996'daki ayrılıkları üzerine düşünen Perry şunları yazıyor:

Julia Roberts'la çıkmak benim için çok fazlaydı. Sürekli benden ayrılacağından emindim.

Bu yüzden onu kaybetmenin kaçınılmaz acısıyla yüzleşmek yerine, güzel ve muhteşem Julia Roberts'tan ayrıldım.

Perry anı kitabının başka bir bölümünde, Friends'teki rol arkadaşı Jennifer Aniston'a her ikisi de komedi dizisinde rol almadan yıllar önce çıkma teklif ettiğini de itiraf etti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU