Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun?

"Er ya da geç geleceksin kaçtığın seçime ve bu necip millet sığınmacı oylarına güvenmenin hesabını sana kesecek"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu / Fotoğraf: CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düzensiz gömenler için "Ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile ilgili haberin linkini paylaşan Kılıçdaroğlu, "Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan? Er ya da geç geleceksin kaçtığın seçime ve bu necip millet sığınmacı oylarına güvenmenin hesabını sana kesecek. Seçimin ertesi günü de 2 yıllık "Dönüş Planı" başlayacak. Bakalım el mi yaman bey mi!" dedi.

Erdoğan ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'nde yaptığı konuşmada sığınmacılarla ilgili tartışmaya değinerek şunları söyledi:

Birilerinin kalkıp ülkemize hicret eden ama Suriye ama Afganistan ama Irak, İran, fark etmiyor. Biz, muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Muhacirlik nedir? Ensar nedir? Bunu anlamayan, bunu bilmeyenlerle bizim işimiz yok. Biz, sevgili Peygamberimizin, evet muhacirliğini de biliriz, ensar olduğu dönemi de biliriz. Onun için de biz bu yolda aynı anlayışla devam ediyoruz. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal. Siz ne derseniz deyin, biz oradayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız. Birileri çıkmış durmadan laf salatası yapıyorlar. Yok ya. Biz asla, kapımız açık onlara, ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz ve onları katillerin eline, kucağına atmayacağız. Onun için de bu süreç içerisinde bu yardımseverliği yapıyorsak yapmaya devam edeceğiz. Zekattan bu millet anlar. Sadaka-ı cariyeden bu millet anlar ama onlar anlamaz. Dolayısıyla da biz bu yolda aynen yürümeye devam edeceğiz

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU