Elon Musk başucunda iki tabanca ve diyet kolalarla uyuduğunu açıkladı

Yeni Twitter'ın değerinin çığırtkanlığını yapmaya devam eden Musk, "Bardak altlığı kullanmamamın hiçbir mazereti yok" dedi

(AP)

Elon Musk iki tabanca ve bir dizi diyet kola kutusuyla uyuduğunu açıkladı.

Twitter'ın yeni sahibi, komodininde duranları yerel saatle yaklaşık 02.00'de paylaştığı alışılmadık bir tweet'le gösterdi.

Fotoğrafta iki silah vardı: Film aksesuarına benzeyen bir altıpatlar ve içinde Washington Crossing the Delaware (Washington'ın Delaware'ı Geçişi) resimli bir sergileme kutusunda duran ve 19. yüzyıldan kalma gibi görünen bir tabanca.

Ayrıca fotoğrafta 4 kutu kafeinsiz diyet kola vardı. Daha sonra attığı bir tweet'te bardak altlığı kullanmadığı için özür dileyen Musk, bunun "mazereti olmadığını" söyledi.
 


Anlaşılan Elon Musk, yeni şirketini "Twitter 2.0" adını verdiği şeye dönüştürmeye çalışırken San Francisco'da kalıyor. Musk şirkette işini koruyan personeli "yüksek yoğunlukta uzun saatler" çalışmaya veya ayrılmaya çağırıyor ve sık sık geç saatlerde Twitter'ın ofisinden paylaşımlar yapıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Musk'ın Twitter'daki davranışları, şirketi devralmasından bu yana geçen haftalarda dengesizleşti. Ürün lansmanları ve personelinin çoğunun işten çıkarılmasını kapsayan firmadaki değişikliklerle ilgili güncellemelerin yanı sıra, muhtemelen kendisine ve platforma yönelik ilgiyi artırma amacıyla hayatı hakkında olağandışı güncellemeler de paylaşıyor.

Musk'ın son paylaşımlarının çoğu Twitter uygulamasındaki değişikliklerin yanı sıra içerik denetleme politikalarına odaklanıyor. Örneğin son günlerde Musk hem nefret söylemi izlenimlerindeki azalmaya işaret etti, hem de şirketin askıya alınan hesaplara "genel bir af" sunup sunmaması gerektiğini kullanıcılara soran bir anket düzenledi.

Bu ankette ezici çoğunlukla "evet" oyu kullanıldı ve Musk askıya alınan tüm hesapların "yasaları ihlal etmedikleri veya berbat seviyede spam içeriği atmadığı sürece" yeniden çevrimiçi olmasına izin vereceğini bu hafta duyurdu.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/tech

Independent Türkçe için çeviren: Deniz Sutaş

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU