Elon Musk: Başka seçenek kalmazsa alternatif telefon yapacağım

"Umarım iş o noktaya gelmez"

Elon Musk, 2006'da kurulan Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldı (Reuters)

Elon Musk, Apple ve Google'a karşı alternatif bir telefon üretebileceğini söyledi. İşinsanı açıklamayı, muhafazakar podcast sunucusu Liz Wheeler'ın dün attığı tweet'e cevaben yaptı.

Wheeler attığı tweet'te "Apple ve Google uygulama mağazalarından Twitter'ı kaldırırsa, Elon Musk kendi akıllı telefonunu üretmeli. Ülkenin yarısı taraflı ve gözetleme yapan iPhone'la Android'i seve seve terk eder. Bu adam Mars'a giden roketler yapıyor. Saçma bir küçük akıllı telefon kolay olmalı değil mi?" dedi.
 


Musk ise Wheeler'a verdiği cevapta şu ifadeyi kullandı:

Umarım iş o noktaya gelmez. Fakat evet, başka bir seçenek kalmazsa alternatif bir telefon yapacağım.

Platformda ifade özgürlüğü istediğini söyleyen Musk'ın yaptığı değişikliklerin ardından Twitter'ın, söz konusu mağazalardaki geleceği tartışılır hale gelmişti. Twitter'ın eski güvenlik ve güvenilirlik Müdürü Yoel Roth, yönergelere uyulmaması halinde sosyal medya platformunun uygulama mağazalarından atılabileceğini ifade etmişti.

Örneğin 6 Ocak 2021'deki ABD Kongresi baskının ardından iki teknoloji devi de muhafazakarlar arasında popüler olan alternatif mesajlaşma platformu Parler'ı mağazalarından kaldırmıştı.

Twitter gündemi sarstı

Tesla ve SpaceX CEO'su Musk'ın, Twitter'ı satın almasının ardından platform dünya gündemine oturdu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Mavi tikin para karşılığında alınabilmesi ve West'le eski ABD Başkanı Donald Trump gibi kişilerin hesaplarının tekrar açılması adımları tartışma konusu oldu.

Ayrıca Twitter'ın 7 bin 500 çalışanının yaklaşık yarısının görevine son verildi.

Musk şirket "düzelene" kadar ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco'daki genel merkezde uyuyacağını söylemişti.

 

Independent Türkçe, Gizmodo, Fox News

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU