Sidney'de bulunan tuhaf yaratık viral oldu

Biyologların bile bu "şeyin" ne olduğunu saptayamadığı bildirildi

Pazartesi günü Sidney sokaklarında tuhaf görünümlü bir canlı bulundu ve o zamandan beri internet bu "uzaylının" ne olduğunu belirlemeye çalışıyor (Lil Ahenkan / Instagram)

Sidney'de çarşamba günü şehrin bir sokağında embriyoya benzer tuhaf görünümlü bir yaratık bulundu. Şaşkına dönen sosyal medya kullanıcıları o günden beri yaratığın ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Harry Hayes adlı bir kişi çarşamba günü Instagram hesabından küçük gözlü sümüksü yaratığın kısa bir videosunu paylaştı. Yaratığı pazartesi sabahı koşudayken tesadüfen bulan Hayes videoyu internette paylaştığında hiç kimse, akademisyenler ve uzmanlar bile yaratığın ne olduğunu anlayamadı.

Hayes, Instagram hesabından "Bu şeyi yolda buldum, ne lan bu?" diye yazdı.

Sosyal medya kullanıcıları da aynı şekilde söyleyecek söz bulamadı. Bir kullanıcı "Dur bir dakika, bunun ne olduğunu biliyor muyuz?" diye yazdı.
 


Bir diğeri "Canlı mıydı?" diye sordu.

Bir başkası sadece "Bu ne lan?" dedi.

Sidney son günlerde şiddetli yağmurların etkisinde ve birkaç bölgeyi sel bastı. Acil servis ve kurtarma ekipleri sel altında kalan bölgelerde afetten etkilenenleri kurtarmak için gece gündüz çalışıyor.

Fakat Hayes bu tuhaf yaratığı sel basan bölgelerden birinde bulmadığını söyledi. Aksine Sidney'in Marrickville banliyösünde ıslak bir sokakta buldu.

Hayes "İçimden bir ses bunun bir çeşit embriyo olduğunu söylüyor ama Kovid, III. Dünya Savaşı ve [şu anda devam eden] seller düşünüldüğünde bu şey pekala uzaylı da olabilir" dedi.
 


Hayes'in Instagram hesabından paylaştığı video kısa sürede Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında da paylaşıldı. Videoda yaratığın tepki vermesini sağlamak için Hayes'in onu küçük bir sopayla dürttüğü görülüyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Uzaylının" fotoğrafı daha sonra Avustralyalı sosyal medya fenomeni Lil Ahenkan tarafından "Bu da ne?" yazısıyla paylaşıldı.

Kullanıcılar birkaç teori ortaya attı. Birisi "Köpekbalığı embriyosu olabilir mi? Ya da başka bir deniz canlısı?" dedi.

Bir başkası "Bu bir uzaylı" dedi.

Tuhaf yaratık biyologları bile şaşkına çevirdi.

Biyolog Ellie Elissa da hem fotoğrafı paylaşan hem de afallayanlar arasındaydı.

Bu da NEYİN NESİ? Avustralya keseli sıçanı ya da uçan keseli sincap embriyosu olduğunu düşündüm fakat ortama veya ölçeğe dair hiç bilgim yok ve meslektaşlarımın hiçbiri de aynı fikirde değil.

Ve tahmin edilebileceği gibi, siyasetçiler yapılan şakaların odağı haline geldi. Bir kullanıcı "Peter Dutton'ın [Avustralyalı bir siyasetçi] bebeklik fotoğrafı" diye yazdı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU