Tinder, Kör Randevu özelliğini hizmete açtı

Üyelerin, bir başkasının profilini görmeden önce "kısa süreliğine" sohbet etmesi gerekecek

(Reuters)

Tinder, birbirlerinin profilini göremeden üyelerini eşleştiren yeni bir kör randevu özelliği getirdi.

Dünya genelinde kullanıma sunulacak özellik, Z kuşağının yüzde 41'inin kör bir randevuya çıkacağını fakat bunu nasıl ayarlayacağını bilmediğini söylemesinin ardından 10 Şubat'ta çıktı.

Hızlı Muhabbet: Kör Randevu adlı özellik, Tinder'ın "Keşfet" bölümünde hizmete sunulacak ve sohbete odaklanarak ilk izlenimi fotoğraflardan ziyade sohbet üzerine kurmayı amaçlayacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Özellik şöyle çalışacak: Tinder tercihlerinize göre sizi biriyle eşleştirecek ve ancak ikiniz de bir süre sohbet ettikten sonra eşleşmeye karar verirseniz profillerinizin tamamı gösterilecek.

Tinder, üyelerin kaynaşma amaçlı bir dizi kısa soruyu cevaplayacağını ve ortak noktalara göre birbirleriyle eşleştirileceğini belirtti.

Tinder'ın yaptığı açıklamada, "Ardından üyeler 'Aynı gömleği yıkamadan ____ defa giymek sorun değil' ve '____'a/e ketçap sıkarım' gibi çoktan seçmeli sorulara verdikleri cevaplar dışında, ekranın diğer tarafındaki kişi hakkında hiçbir ayrıntı bilmeden süreli bir sohbete başlayacak" dendi.

Süre dolduğunda diğer kişinin profilini beğenebilirler ve bir eşleşme olması halinde de bu profil kendilerine gösterilir ya da yeni biriyle eşleştirilmeyi seçebilirler.

Özellik, Tinder'ın Z kuşağının "nostalji" ve "sahici bağlantılar" aradığını söylemesiyle hayata geçirildi.

Çöpçatanlık uygulamasının yaptığı bir ankette, Z kuşağından Britanyalı kullanıcıların yüzde 21'i popülerleşmesini istedikleri eski usul randevunun kör randevu olduğunu söyledi.
 

tinder.jpg
(Tinder)


Özelliğin erken test döneminde Tinder, profilleri görünür olan ve diğer Hızlı Muhabbet özelliklerini kullanan üyelere kıyasla Kör Randevu'yu kullanan üyelerin yüzde 40 daha fazla eşleşme aldığını tespit etti.

Tinder'da Ürün İnovasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kyle Miller şunları söyledi:

Fotoğraflardan varılabilecek peşin hükümler olmadan, birinin kişiliğinin sohbet üzerinden tanıtılmasına imkan sağlamanın gerçekten çok özel bir tarafı var. Yeni Kör Randevu deneyimi, etkileşime girmek ve bağlantılar kurmak için şaşırtıcı derecede eğlenceli ve şakalaşmaya dayalı bir yol sunuyor.

Tinder'ın yeni özelliği, Netflix'in popüler reality şovu Love is Blind'ın ekranlarımıza dönmesinden bir gün önce çıktı.

Realite şovunda insanlar "kapalı bölmeler" içinde başka kişilerle, yüzlerini hiç görmeden bağ kurarak ve nihayetinde, bu deneyimin sonunda onlara evlenme teklifi ederek zaman geçiriyor.

Love is Blind'in birinci sezonundaki birkaç çift, iki yıldır hâlâ beraber. O halde, uzun dönemli bir partner bulmanın anahtarı kör randevu olabilir mi? Denemeye değer.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU