Kedinin leopara diklendiği anlar kameraya yansıdı

Leopar kurtarılıp doğal habitatına salıverilse de internet kullanıcıları kedinin akıbetini bilmek istiyordu

Hindistan’ın bir kentinde aynı kuyuya düşen bir leoparla bir ev kedisinin kavgasını gösteren çarpıcı bir video interneti etkisi altına aldı.

Maharaştra eyaletinin batısındaki Nashik kentine bağlı bir köydeki kuyuda mahsur kalan iki kedi arasındaki şiddetli mücadele kameraya alındı.

Orman Müdürlüğü'nden bir yetkili pazartesi günü hayvanların birkaç saat sonunda kuyudan güvenle kurtarıldığını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yetkililer ikilinin bir kovalamacayı takiben kuyuya düştüğünü belirtti. Yerel basın, Orman Koruma Müdürlüğü Batı Nashik Bölgesi Müdür Yardımcısı Pankaj Garg’ın leoparın kediyi kovalarken kuyuya düştüğünü söylediğini aktardı.

Daha sonra kurtarıldı ve doğal habitatına salıverildi.

Bölge halkı kuyunun derinliğinin yaklaşık 7-9 metre olduğunu ve iki hayvanın pazar akşamı geç saatlerde Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından bir vinç yardımıyla kurtarıldığını söyledi.

Olay Nashik’in Kankori köyünde gerçekleşti. Köylüler pazar sabahı erken saatlerde kuyudan leoparın kükrediğini duyabildiklerini ve Orman Müdürlüğü'nü bilgilendirdiklerini söyledi.

Videoda leoparın kediye doğru hamle ederek sudan fırladığı görülüyor. Kediden sadece birkaç santim uzaklıktaki yüzü görülebiliyor.

Ama kedi kaçmıyor.

İnternette bazı kullanıcılar leopara karşı kedi kavgasıyla ilgili espriler yaparak meme’ler hazırladı. Birçok kişi kedinin akıbetini merak etti.


Bir kullanıcı “Kimse kediye ne olduğunu merak etmiyor. Hayatta her zaman leopar olacaksın” dedi.

Videoda bazı kullanıcıların fark ettiği üzere kedi leopara dikleniyor. Bir kullanıcı “Bu kedi birçok insandan daha cesur :)” diye yorum yaptı. 


Bir başka kullanıcı “Kedinin akıbeti ne olursa olsun en azından kaplana karşı koydu, önemli olan da bu” dedi.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/asia/india

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU