Tavuk çorbası kazanına düşen aşçı hayatını kaybetti

25 yaşındaki Iraklı aşçının vücudunun yüzde 70'inden fazlasında üçüncü derece yanık oluşmuştu

Batı Şeria'da bulunan El Halil'in Eski Şehir bölgesindeki Takeyat İbrahim mutfağında (AFP)

Ortadoğu basın kuruluşlarının haberine göre korkunç kazada, dev bir tavuk çorbası kazanına düşen 25 yaşındaki Iraklı aşçının vücudunun yüzde 70'inden fazlasında üçüncü derece yanık oluştu. Aşçı, 5 gün sonra yaralarına yenik düştü.

Issa İsmail, 15 Haziran'da Irak'ın kuzeyindeki Zaho bölgesinde düğün etkinliği için tavuk çorbası pişirirken ayağı kaydı ve kazana düştü. Üç çocuk babası İsmail, kaza gerçekleştiğinde Hazel Düğün ve Etkinlik salonunda yemek hazırlıyordu.

Zaho, Irak Kürdistan Özerk Bölgesi olarak da bilen Irak Kürdistanı'nda yer alıyor. Birleşik Arap Emirlikleri haber ajansı, İsmail'in yaklaşık 8 yıldır aşçılık yaptığını belirtti.

Genç aşçı, tedavi için Dohuk bölgesi yakınlarındaki bir hastaneye kaldırıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Günlerce ciddi yanık yaralarıyla mücadele eden İsmail, 21 Haziran'da yaralarına yenik düştü. Kaza haberlerinin yayımlanmasıyla İsmail'in trajik ölümü sosyal medyayı büyük bir yasa boğdu.

Yerel basında, vefat eden aşçının akrabalarından Zervan Hosni'nin "Merhum... düğün etkinliklerinde, yas tutulan sofralarda ve çeşitli törenlerde yemek pişirirdi. İki yıldır günlüğü 25 bin dinardan iki bölümlü salonlarda çalışıyordu" dediği aktarıldı.
 


25 bin dinar kabaca 17,12 dolara (yaklaşık 150 TL) eşit.

Yerel Kürt medyası Rudaw Haber Ağı'na göre Hosni, İsmail'in en küçüğü 6 aylık olmak üzere üç çocuk babası olduğunu söyledi.

Gulf News, İsmail'in trajik ölümüne dair haberlerin, yorumcuların restoran ve mutfaklardaki güvenlik koşullarının ve önleyici tedbirlerin iyileştirilmesini talep etmesine yol açtığını bildirdi.

Gulf News ayrıca yas tutanların, güvenlik önlemlerinin ticari mutfaklarda daha fazla uygulanması gerektiğini vurguladığını da belirtti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU