Başak Demirtaş: Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, kızlarının babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmediğini söyledi

Başak Demirtaş: Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi / Fotoğraf: Twitter

Yaklaşık 4 yıldır Edirne M Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kızları Delal ve Dilda’nın babalarıyla birlikte görüşmesine izin verilmedi.

Görüşmeye yönelik ayrıntıları sosyal medya hesabından paylaşan Başak Demirtaş, arada çift cam, iki tarafta demir parmaklıklar olmasına rağmen kızları Delal ve Dilda'nın babaları Selahattin Demirtaş'la birlikte kapalı görüşmesine izin verilmediğini paylaştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Hakkımızı neden gasp ediyorsunuz”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü etiketleyen Başak Demirtaş, şu paylaşımlarda bulundu:

Güç koşullarda çalışmak zorunda olan işçilere, kamu emekçilerine, özel sektör çalışanlarına, uçaklarda yan yana oturanlara, iktidarın etkinliklerine, mitinglerine katılanlara corona bulaşmıyor (!)

Ama arada çift cam, iki tarafta da demir parmaklıklarla yapılan kapalı cezaevi görüşlerinde, maske ve siperlik taktığınız halde sevdiklerinize corona bulaşıyor (!) Bu yüzden görüşler ayda sadece bir defa yapıldı.

Hele ki iki çocuk babalarıyla kapalı görüş yaptı mı anında corona bulaşıyor (!) Tam da bu nedenle, kızlarımız Delal ile Dılda'nın, babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmedi.

Korona tedbiri olarak açık görüş kaldırıldı, tamam. Peki ama kapalı görüşleri neden engelliyorsunuz? Hadi engellediniz, onun yerine neden telefonda görüş hakkı vermiyorsunuz? Görüntülü görüşme dediniz, ne oldu? Hakkımızı neden gasp ediyorsunuz?

Hepsinden önemlisi, madem korona riski var, haksız yere cezaevinde olan siyasetçileri, gazetecileri, hayatları tehlikede olan insanları neden serbest bırakmıyorsunuz?

Selahattin'in, kızlarımız Delal ile Dılda'yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU