İYİ Parti'li Örs: "Özür dilemeyeceğim" diyen birisi Meclis'i yumruk atma yeri olarak gören biridir

Örs, "Özür dilemeyeceğim’ diyen birisi, Meclis’i yumruk atma yeri olarak gören biridir. Ben millete hizmet etme yeri diye görüyorum. Çok üzüntülüyüm" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: Sosyal medya

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde yaşanan tartışma sırasında, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın yumruklu saldırısına uğrayan ve yaralanarak hastaneye kaldırılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Halk TV'den İsmail Saymaz'a konuştu.

Örs, o gün yaşananları, “Ümit Beyaz konuşuyor. AK Parti'nin sıralarından sataşma oldu. Meclis Başkanı oturumu kapattı. Ümit Bey kürsüde… Laf atılıyor. Ümit Bey bir şeyler diyor. Biraz elektriklendi. Baktım iş uzayacak. Alpay'la (Özalan) tartışıyor. Alpay'ın yanına gittim. ‘Etmeyin, eylemeyin’ dedim, tuttum onu. Hiçbir sıkıntı yok. Zafer Işık arkadan fırladı. Arka sırada oturuyordu bu, bana yumruk atan. Bir celallendi… ‘Bizi az buldunuz’ gibi, hareketlendi. Espriyle karşılık, ‘bizi mi döveceksin lan!’ dedim. Araya girdiler. Bu bağırmaya başladı. Öyle bir celalleniyor ki, ben oradan ayrıldım. Yumruk atmadım, bir şey etmedim. Geldim bu tarafa. AK Partili arkadaşlar da vardı. ‘Sakin ol’ dediler. O ara ‘dan!’ diye!" ifadeleriyle aktardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Sonradan televizyondan gördüm”

“Hiç görmedim. Sonradan televizyondan gördüm” diyen Örs, yumruğun tam alnına geldiğini belirterek şöyle devam etti:

Alnım açıldı. Meclis revirine gittik. Isparta Milletvekilimiz Aylin Cesur, kalp rahatsızlığım olduğunu söyleyince EKG yaptılar. Doktor devreye girdi. Ambulans çağırıldı. Bu gibi durumlarda kalp pilimin devreye girmesi lazımdı, girmedi. Hastaneye getirdiler. Elektroşok uyguladıktan sonra kalbim ritmi normale döndü. Biraz sıkıntılıydı. Önce damar yolu açtılar, ilaç verdiler ama o beni normalde döndürmedi.

Görüntüleri izleyince üzüldüğünü ifade eden Örs, Zafer Işık’ın uzaktan koşup doğrudan vurmasını görünce ürperdiğini ifade etti. Örs, “Dedim ki, sanki hasımız. Bunlar kafaya koymuş, bunu anladım. Başkasına da yapabilirdi. Çünkü bir şey yok ortada. Küfür yok, bir şey yok. ‘Özür dilemeyeceğim’ diyen birisi, Meclis’i yumruk atma yeri olarak gören biridir. Ben millete hizmet etme yeri diye görüyorum. Çok üzüntülüyüm” dedi.

 

 

 

Halk TV

DAHA FAZLA HABER OKU