Erdoğan: Türkiye artık 2 teröristle, medya manipülasyonlarıyla istikameti değiştirilecek bir yer değil

Erdoğan, "Türkiye ne zaman yeni atılımın eşiğine gelse eskiden oynanan kirli oyunlar sahneye sürülüyor" dedi

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, JW Marriott Otel'de Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu'na katılarak açıklamalarda bulundu.

"Salgın döneminde kısa bir ara vermiş olsak da turizm geliri bakımından ülkemizin zirve noktasını birlikte yaşıyoruz" diyen Erdoğan, "Turizm gelirinde 8'inci sıraya yükselmiş olmamız bu yıl çok iyi yerlere geleceğimizin sinyalidir" diye konuştu.

"Turizmdeki rakiplerimizin küresel krizlerin etkisiyle irtifa kaybettiği şu dönemde çok daha fazla çalışarak dünya liderliğine yükselme yolumuz açıktır" diyen Erdoğan şöyle devam eti:

Sadece turizm sektöründe 609 yeni tesis ve 143 bini aşkın yeni yatak kapasitesine sahip yatırımları sürmesi bu gerçeğin ifadesidir. Terörden arındırdığımız Güneydoğu Anadolu Bölgemizin güzellikleri bunlardan biridir. Altyapısındaki gücümüzü ispatladığımız sağlık turizmi bunlardan biridir. Seyahat rotalarımız bunlardan biridir. İstanbul'dan Diyarbakır'a Bursa'dan Van'a pek çok şehrimiz başlı başına birer Turizm değeridir. Turizm sektörümüzdeki gücünün farkına giderek daha çok varıyoruz. Yurtdışında gittiğimiz yerlerde gerçekten insanı etkileyen görüntülerle karşılaşıyoruz. Tabiat, tarih, kültür, gastronomi zenginliği var. Ülkemizin farkı tüm bu güzelliklerin hepsini birden misafirlerin hizmetine sunabilmesidir. Dışarıdan gelen herkes bu zenginliği hemen fark ediyor. Bu büyük hazineyi en iyi değerlendirmesi gereken de turizm sektörüdür. Turizmde çıraklık ve kalfalık dönemini bitirdik, ustalık aşamasındayız.

"Türkiye artık eski Türkiye değildir"

"Türkiye ne zaman yeni atılımın eşiğine gelse eskiden oynanan kirli oyun sahneye sürülüyor" diyen Erdoğan şunları söyledi:

Ülkemizi yeniden siyasi istikrarsızlık, ekonomik geri kalmışlık, sosyal çatışmaya sürüklemek isteyenler bugün de boş durmuyor. Terör örgütlerinin eylem arayışları, sosyal medya mecralarındaki kara propagandalar aynı senaryonun ürünüdür. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Ülkemiz artık 2 teröristle 3-5 milyar dolarlık spekülasyonla, medya manipülasyonlarıyla istikameti değiştirilecek bir yer olmaktan çoktan çıkmıştır. 20 yılda ülkemizin demokrasi ve kalkınma yolunda kat ettiği mesafeyi görmek istemeyenler istedikleri kadar uğraşsınlar. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU