Erdoğan'dan "Kılıçdaroğlu'nun 'seçmen' iddiasını araştırın" talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MKYK toplantısında "YSK da bunu araştırmalı" dediği kaydedildi

Fotoğraflar: AA

CHP lideri Kılıçdaroğlu  Sözcü'den Ruhat Mengi'ye verdiği röportajda "Suriyelilere, Afganlara, Pakistanlılara vatandaşlık verilmeye devam edildiği haberleri çıkıyor ve kaç kişiye verildiği de bilinmiyor. Seçimde çok büyük bir yabancı kitlesi oy kullanırsa ne olacak?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu'nun elinde de yok, her bir seçmeni, ilk kez sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, evlerini, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz. Suriye doğumlu, Afganistan doğumlu, hepsine bakıyoruz, dolayısıyla kimlere vatandaşlık verildiğini de oradan çıkarabiliyoruz. Şu anda öyle bir tehlike görünmüyor, veriler var, kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin kişi gibi yüksek bir rakam yok, öyle bir rakam geldiğinde onu hemen kamuoyuyla paylaşırız zaten. O konuda çok duyarlıyız.

Hürriyet gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili kurmaylarına talimat verdi.

Erdoğan’ın "Bu iddiaları araştırın. YSK da bunu araştırmalı" dediği belirtildi.

 

 

 

Hürriyet

DAHA FAZLA HABER OKU