Sinan Oğan: Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağım

“Öyle gözüküyor ki sayın Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak”

Fotoğraf: AA

Stratejik Analizler Merkezi (TÜRKSAM) Başkanı Sinan Oğan, "Türk milliyetçilerinin ortak bir adayı olmadığı takdirde ben adayım" dedi.

Geçmişte MHP’den milletvekilliği yapan ancak ihraç edilen Sinan Oğlan, TV100'de yayınlanan 'Şimdi Konuşalım' programında cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Türk milliyetçilerinin oyları çantada keklik değil kimse kusura bakmasın" diyen Oğan, şunları söyledi:

Evet adayım. Türk milliyetçileri birinci turda ne 'Milliyetçiliği ayaklar altına aldım' diyene oy verir ne de 'Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer' diyene oy verir. Türk milliyetçilerinin oyları çantada keklik değil; kimse kusura bakmasın. Türk milliyetçilerinin ortak bir adayı olmadığı takdirde ben adayım.

Öyle gözüküyor ki sayın Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak ve ben Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağım. İkinci tur kıran kırana bir mücadeleye sahne olacak. Türkiye'nin kaderi HDP'nin eline bırakılamaz. Birinci turda kendi partisine oy verip, muhalefetin ortak adayına oy vermeyecekler var. Yaklaşık yüzde 20-25'lik bu kitleyi adaysız bırakmayacağız. İkinci turda da bu kitlenin de belirleyici olacağını ilk günden Türk milletine söz verdik. Biz sözümüzün gereğini yerine getireceğiz.

Üzerinde uzlaşılan bir Türk milliyetçisi aday çıkmadığı takdirde biz aday olacağız dedik. Sayın Kılıçdaroğlu da üzerinde uzlaşılan bir Türk milliyetçisi aday değil...

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU