Sol Parti'den Erdoğan'a "Terzi Fikri" yanıtı

"Erdoğan, Kenan Evren'in sözlerini tekrarladı, biz de Fatsa meydanında 'Fındıkta sömürüye son' diyen Terzi Fikri'lerin sözünü tekrarladık"

SOL Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Fatsa Beldiye Başkanı Fikri Sönmez (Terzi Fikri) hakkındaki sözlerine yanıt verdi / Kolaj: Independent Türkçe

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındığın taban fiyatını 54 lira açıklamasını ve 1979 ara seçimlerinde Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez için sarf ettiği sözleri değerlendirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İşleyen, Erdoğan’ın Sönmez’i anımsatarak, “Bu Ordu terörün ne menem bir şey olduğunu gayet iyi bilir. Bu Ordu, Terzi Fikri’yi de iyi bilir. Onların bedelini benim Ordu’m çok ödedi, çok” açıklamasına şu yanıt verdi:

Erdoğan bugün bir şey daha söyledi, Terzi Fikri’ye atıf yaptı. Evet Ordu, Fatsa ve bütün memleket Terzi Fikri’yi bilir, onun köylünün emeğine nasıl sahip çıktığını bilir. Halkın, işçinin, köylünün geleceğine, hayatına nasıl tutunduğunu canı pahasına nasıl mücadele ettiğini bilir. Erdoğan, Kenan Evren’in sözlerini tekrarladı, biz de Fatsa meydanında ‘Fındıkta sömürüye son’ diyen Terzi Fikri’lerin sözünü tekrarladı

İşleyen şunları söyledi:

Biz Fatsa meydanında ‘Bu sesi sesimizi sağır sultan duyacak” demiştik. Sağır sultan da duydu, apar topar Ordu’ya gelerek Fındık taban fiyatını açıklamak zorunda kaldı. Açıkladığı 54 lira asla bu halkın beklentilerine yanıt veren bir fiyat değildir.  

Erdoğan bugün bir şey daha söyledi, Terzi Fikri’ye atıf yaptı. Evet Ordu, Fatsa ve bütün memleket Terzi Fikri’yi bilir, onun köylünün emeğine nasıl sahip çıktığını bilir. Halkın, işçinin, köylünün geleceğine, hayatına nasıl tutunduğunu canı pahasına nasıl mücadele ettiğini bilir. Erdoğan, Kenan Evren’in sözlerini tekrarladı, biz de Fatsa meydanında ‘Fındıkta sömürüye son’ diyen Terzi Fikrilerin sözünü tekrarladık.

Herkes Fatsa meydanıyla Ordu meydanına iyi baksın; AKP’nin veda senfonisini biz Fatsa’dan çaldık. O iki meydana iyi bakın. Fatsa cumhuriyet meydanında umut vardı, bu ülkenin güneşli, aydınlık geleceği vardı. Bugün Ordu’da Erdoğan’ın o meydanında çöküş var, nasıl bir vedaya gittiklerinin işaretleri var. Ezilen halkın birliğiyle, dayanışmasıyla bu saltanata son vereceğiz, sonunda biz kazanacağız. Fındık üreticilerine verdiğimiz sözü köy köy, ilçe ilçe örgütlemeye devam edeceğiz

 

ANKA

DAHA FAZLA HABER OKU