Trabzonspor "keşan" motifli formasını tanıttı

Bordo-mavili kulüp, üzerinde yöreye özgü "keşan" motiflerinin yer aldığı yeni formayı futbolcusu Abdülkadir Ömür'ün de yer aldığı duygusal bir kısa film ile tanıttı

Trabzonspor Kulübü, yeni sezonda giyilecek formayı Abdülkadir Ömür'ün de yer aldığı kısa film ile taraftarlarına duyurdu.

Bordo-mavili kulubün resmi Twitter hesabından paylaşılan kısa filmde, yaylada futbol oynayan çocukların başından geçen bir hikayeye yer verildi.

Film, üzerlerinde Trabzonsporlu futbolculardan Abdulkadir Parmak, Hüseyin Türkmen, Yusuf Yazıcı ve Uğurcan Çakır'ın isimlerinin yazılı olduğu formaları giyen ve isimleri Abdulkadir, Hüseyin, Yusuf ve Uğurcan olan çocuklar, kendi aralarında futbol oynarken forması olmadığı için oyuna alınmayan Abdülkadir isimli başka bir çocuğun hikayesini konu alıyor. Arkadaşlarıyla futbol oynayabilmek için bir tişört üzerine 10 numara ve ismini yazan Abdülkadir'i, annesi fark ederek evinde bulunan tezgahta onun için yöreye özgü "keşan" motiflerinden forma yapıyor. 

Kısa film, Abdülkadir Ömür'ün Medical Park Stadı'nda üzerinde keşan motiflerinin yer aldığı formayı giymesiyle sona eriyor.

Trabzonspor Kulübü'nün kısa filmle ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi: 

Coğrafyamızın geleneksel dokuma bezi keşan motiflerini formamıza gururla işledik. Çünkü bize ait olan ve bizden kıldığımız her zaman en güzelidir. Biliyoruz ki yanyana durursak bizbize yeteriz.

Bordo-mavili kulübün yeni formasının yarın satışa sunulacağı aktarıldı.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU