Edirne Fırıncılar Derneği Başkanı Cambaz: Ekmek zammını geri çektik, bu yaptığımız son fedakarlık

Ekmek zammının geri çekilmesine ilişkin açıklama yapan Cambaz, "Esnafının yanında durmayan iki tane başkan devamlı bizi kötülediler. Bunun neticesinde bizi halkla, devletle karşı karşıya bıraktılar" dedi

Fotoğraf: İHA

Ekmek zammı tartışmalarının yaşandığı Edirne'de, 6 Kasım'dan beri uygulanan 200 gr/2 TL ekmek fiyatı uygulaması sona erdi.

Edirne Fırıncılar Derneği Başkanı Yılmaz Cambaz, konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Bizler Edirne fırıncıları olarak kepenklerimizi kapatmamak için başvurduk. Ayrıca şehrimizdeki alt gelir grubunun yoğun olarak yaşadığı Kıyık bölgesinde yaşayan vatandaşlar için bu süreçte fiyat geçişi olmadığı gibi 1.25 ve 1.50 TL olarak satışa devam edilmiştir” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın daveti üzerine toplanmış olup konu ile ilgili bir uzlaşmaya varılmıştır" diye Cambaz şöyle devam etti:

Tabi bizi burada en çok zora sokan bağlı bulunduğumuz ticaret odası ve esnaf odasıdır. Esnafının yanında durmayan iki tane başkan devamlı bizi kötülediler. Bunun neticesinde bizi halkla, devletle karşı karşıya bıraktılar. Ama dediğimiz gibi biz girdi maliyetlerimizden dolayı bu olayda haklıydık.

Halkımızla karşı karşıya geldik, devletimizle karşı karşıya geldik. Oda başkanlarımız bu süreçte kesinlikle üyelerimizin arkasında durmamıştır. Biz devletimize, milletimize bağlı esnaf olarak, bugün itibariyle son bir fedakarlığa giriyoruz. Bugün itibariyle ekmek tekrar eski fiyatına dönmüştür. Dediğimiz gibi bu fırınının son fedakarlığıdır.

 

Independent Türkçe, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU