Bursaspor ve Akhisarspor’dan liglerden düşmenin kaldırılması kararına tepki

İki takım, kararla ilgili hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı

Fotoğraf: AA

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) liglerden düşmenin kaldırılması kararını, "üzüntü verici" bulduğunu açıkladı.

Akhisarspor ise karar için ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracaklarını bildirdi.

Bursaspor: Alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırı

Bursaspor’un internet sitesinden yapılan açıklamada, TFF'nin bugün duyurduğu karara vurgu yapılarak, "Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir" diye kaydetti.

Kulübün açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır. Bursaspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Lig'de taraftar desteği en çok olan takımların başında olup, pandemi sürecinden en çok etkilenen kulüp olmuştur. Bu nedenle TFF'nin almış olduğu bu karar neticesinde, Bursaspor Kulübü olarak ılusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz.

 

Akhisarspor: Hukuki yollara başvuracağız

Akhisarspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, TFF'nin bugün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararını açıkladığı belirtildi.

Gerekçe olarak gösterilen süreçten sadece bulunduğu ligden düşen takımların etkilenmiş gibi gösterilmesinin son derece üzüntü verici olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir. Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır. Akhisarspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Lig'in büyük taraftar desteğine sahip olan ve pandemi sürecinden futbolcusu, teknik, ekibi ve personeliyle en çok etkilenen kulüp olmuştur. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonunun almış olduğu bu karar neticesinde, Akhisarspor Kulübü olarak ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU